Květen 2016

Hlemýžď, slepýš, slepice, taky chmýří kopice

27. května 2016 v 13:51 | bev |  Stalo se
S pejskem Charliem jsme se procházeli i v květnu a třetího do party nám dělal stejně jako v minulých měsících foťáček. Musím Charlieho pochválit, pomalu si zvyká na můj pomalý postup - docela často se kochám - a už se mnou ani tolik necloumá. I když se jinak netají svým znechucením. Jsem však demokrat a liberál a tak si může nakonec myslet, co chce.

Květy, kvítky, kvítečky

25. května 2016 v 12:15 | bev |  Herbář
Když jsem nedávno fotila naši třešeň a detaily překrásných sněhobílých květů s nazelenalými tečkami tyčinek, myslela jsem si, že třešňové květy nemají konkurenci. Jako většina předpokladů v mém životě byl pochopitelně i tento mylný. O něco později rozkvetla hruška a přísahala bych, že jsem neviděla krásnější květy. Jenže potom se do toho vložila jedna z našich jabloní, ta u skleníku - ostatní kvetou proti loňskému roku podstatně méně - a třešeň i hruštička mají těžkého soupeře. A aby toho nebylo málo, dneska ráno jsem si vyfotila zdánlivě neatraktivní a nenápadné kvítky klokočí. Bylo to opravdu jenom zdání. Je v nich tolik krásy jako v kterémkoliv jiném květu.


Stíny a zrcadla

17. května 2016 v 17:03 | bev |  Stalo se
Část první - základní otázky.
------------------------------------------
Snad každý zná Alenku, co jednoho dne proklouzla do světa za zrcadlem, kde se setkala se spoustou nevšedních charakterů. A nebo tu o rozmarném stínu, který přestalo bavit být stínem a zatoužil stát se člověkem. Tajný život stínů a odrazů v zrcadlech je vděčným tématem, které vždy přálo snům a odvážným představám a v současné předimenzované době více než kdy jindy vyvolává palčivé existenciální otázky typu: Co se stane se stínem, když je zataženo? Co dělá a kam se uchyluje, když má tak říkajíc volno? Kde má své zázemí? Existuje snad nějaká úschovna stínů a nebo volný čas tráví v exkluzivních klubech vystínovaných klientům přesně na tělo? V klubech, kde hlavním trhákem meníčka je včerejší sušená rosa dochucená vůní lesních plodů, prašné víry cukrované měsíčním světlem a šedé rulandské.

Zahrada snů

11. května 2016 v 9:57 | bev |  Herbář
V tomto čase je moje milovaná zahrada nejkrásnější. Je taková, jakou jsem si ji vždycky přála mít. Bohatá, svěží a malebná. Kvetou totiž tulipány. Převažují červené, ale přibylo i žlutých a oranžových a velice mě překvapily tulipány žíhané. Úplně jsem zapomněla, že jsem na podzim koupila pár nových cibulek. Nejraději mám tulipány po ránu, když ještě napůl spí a jsou plné rosy, pak vypadají tak čerstvě a lákavě, že bych je nejraději ochutnala. A taky právě kvete třešeň, která je letos mimořádně krásná. Na hrušku si asi ještě pár dnů budu muset počkat a jabloně, jak se zdá, po loňské bohaté úrodě odpočívají. Máte-li chuť a čas, projděte se se mnou mou zahradou snů a pokochejte se tou bohužel příliš rychle pomíjivou krásou.

Hektický víkend

9. května 2016 v 14:23 | bev |  Herbář
V poslední době jsou mé víkendy jakési náročné. A ten prvomájový byl obzvlášť perný. Stavění máje, pálení čarodějnice a aby toho nebylo málo jako zlatý hřeb alegorické vozy. A jelikož si kulturní komise, jejíž jsem členem, potřebovala vydělat nějaké peníze na dětský den a další bohulibé činnosti, bylo zajištění občerstvení zcela v naší režii.