Duben 2016

Z dubnových procházek /2/

28. dubna 2016 v 10:19 | bev |  Herbář
Článek jsem nazvala opět Z dubnových procházek, ale vlastně to nejsou jenom fotky z procházek. Totiž takhle: Od kolegyně z práce jsme dostala několik řebčíků, denivky, tlustici, konvalinky, kamzičníky, kopretiny a taky takové ty oranžové lampionky, co se dají na podzim usušit a použít jako dekorace. Všechno to začíná vykukovat ze země a já se nemůžu dočkat, až to taky rozkvete. A pak je tu zase pořádná úroda tulipánů, které jsou zavité stejně krásné jako rozvité, aspoň mně to tak přijde a nemůžu se na ně vynadívat. A co teprve, když se ozdobí diamanty rosy nebo je obleče do krajek mrazík. Proto každou procházku se psem začínám i končím v naší zahradě. Náhodným pozorovatelům, to musí připadat, že jsme na zahradě ztratila něco cenného, chodím od jednoho záhonu k druhému a prohlížím každý květ se zaujetím vědce. A přitom je to přesně naopak, každý den něco cenného nacházím. A co teprve ty šťastné chvilky, kdy čekám, až se stáhnou fotky do notebooku a budu si je moct prohlédnout. Někdy jich většinu hned smažu a někdy to není ani nic extra objevného, ale ten pocit napětí a těšení, to se nedá popsat, to se musí zažít. Foťák je nejlepší dárek, co jsem za svůj život dostala.

Z dubnových procházek

19. dubna 2016 v 14:53 | bev |  Herbář
Svoje fotografie ukládám v rubrice Herbář a to proto, že mě nanapadnul lepší název a už ze dřív jsme v ní měla pár fotek zahrady, jak mi ji nafotila dcerka. Mezitím jsem dostala foťáček vlastní a vyfotila kdeco, do Herbáře přibyla jinovatka, chumelenice, mlha, východy slunce, oblaka, krajiny i zvířectvo. Dnes mám ale poprvé pocit, že název rubriky odpovídá obsahu článku. Říká se, že jedna vlaštovka jaro nedělá a je to klidně možné, ale vím naprosto jistě, že stačí pár kvítků a svět je hned veselejší.

Sklípek

18. dubna 2016 v 14:20 | bev |  Výletník
V sobotu 16. dubna jsme se s partou zúčastnili výjezdu za vínem do sklípku ve Velkých Bílovicích. Víno si občas dám, ale neupřednostňuji ho. Když mám možnost, vyberu si pivo. Hlavně už vím, co snesu a co si můžu dovolit, aniž bych se společensky znemožnila. Vlastně piju víno velmi málo. Jenže jsme nechtěla trhat partu. Ale přiznám se, že jsem měla docela obavu, jak na mě víno zapůsobí a jak zvládnu hlavně zpáteční dvouhodinovou cestu sutobusem. Nakonec ale všechno proběhlo výborně.