Pitomá ale osobitě!/ 2 /

13. listopadu 2012 v 11:39 | bev |  Občasník

4) Seberegulace:
Je velmi krásné, cenné a žádoucí znát vlastní hodnotu a díky tomuto poznání si zbudovat zdravé sebevědomí a na základě střízlivého, přesto laskavého sebehodnocení, i fungující vztahy.
Výše zmíněné neplatí: ve dvě v noci, v pět ráno, v pondělí, v lednu, na podzim, když prší, když fouká a před výplatou. Pak nastupuje zcela odlišné vnímání reality, velmi kreativní, se sklonem ke spekulacím, kdy nic není nemožné a pro sebedebilnější nápad lze nalézt přesvědčivé důkazy. Tímto způsobem je možné obvinit se z čehokoli, včetně Třicetileté války, tání ledovců a vyhubení Vakovlka tasmánského.
Závěr: Sebepoznání a následné sebehodnocení může vyvpolat touhu po sebedestrukci.

5) Dynamika:
viz. motivace, výkon
Z dříve napsaného vyplývá, že hlavní motivací je mi nátlak (návštěva, termín, nedostatek předmětů denní potřeby). Tehdy se mé přirozené tempo snivého lenochoda, mění v rtuťovitý, bleskurychlý pohyb vyplašené ještěrky.
Závěr: Proměnlivé tempo značí temperament chameleona a tušené avšak nevyužívané rezervy.

6) Psychické procesy a stavy:
Má "nadaná" imaginativní mysl vystavená dlouhodobému tlaku plynoucímu z rozličných problémů (neb jak známo čert dělá na jednu hromadu),vyhodnotila kožní problémy (kopřivku) jako napadení parazity, konkrétně blechou psí či kočičí. Mou zásadou je... když už se bát, tak hodně a promyšleně... a proto jsem si bleší problém vyhledala na internetu, kde jsem nalezla řadu informací, podporujících moji teorii. Pustila jsem se tedy do nerovného boje s imaginárními agresory. V prvé řadě jsem vykoupala psa, naše kočky i úplně cizího kocoura, který k nám občas chodí na jídlo (a témeř jim i sobě přivodila infarkt). Zakoupila Biolit a Bio Kill (po dvou kusech) a vystříkala každý kout, každou škvíru a následně se Biolitem přiotrávila. Rozebrala postele na prvočinitele a vysála matrace, peřiny, deky a nechala je nacpané v pytlích venku vymrznout (bohužel se zrovna oteplilo), omyla pevné části octovou vodou a pokusila se z paměti vydolovat otčenáš, neb jsem usoudila, že jde o typické projevy prokletí a pomůže jen modlitba, případně bílá magie. Magii jsem ihned praktikovala, vybavila jsem si totiž, že jsem v záchvatu letního gruntování smyla ze vchodových dveří nápis K+M+B. Ochranné kouzlo jsem tedy obnovila a podělila se o svůj důvtip s dcerami. Mladší reagovala slovy .. tak teď už nemáš jen blechy, ještě ses zbláznila..., starší to však zaujalo. Jako počítačové dítě pojala sdělení po svém a zamyslela se proč zrušení protivirové ochrany v počítači (jak mé blábolení o zrušené ochraně pochopila) u mě vyvolává alergii.
Takto jsem postupovala neuvěřitelné tři měsíce (čtenář mi patrně diagnostikuje úplně jiné onemocnění a to jeden velký tumor v hlavě, na místě mozku) a systematicky a cílevědomě se propracovala na/za tenkou linii, dělící zdravý rozum od bláznovství.
Pět minut po dvanácté mě napadla překvapivá myšlenka, poradit se s lékařem. Lékařka usoudila, že jde o alergii nikoli o blechy, což nakonec potvrdil i krevní rozbor.

Závěr: Přebujelá fantazie, emoční nerovnováha a příliš mnoho pozornosti zaměřené na vyřešení nesprávného problému, se může stát spouštěčem změněného vnímání a prvním krokem na cestě k uzavřenému oddělení. Polopaticky: všeho moc škodí!
V tomto čase byla motivace nutkavá, systém hodnot převrácený (království za láhev Biolitu), výkon nadlidský, sebehodnocení sebezničující a tempo vražedné, což nakonec ovlivnilo psychické procesy i stav. Ano, dosáhla jsem téměř sterilní čistoty (děkuji Valin za nápovědu Usmívající se) a alespoň po této stránce se příbližila ideálnímu stavu, ale za jakou cenu?
a kdo by o to stál?

Možná bych bleší kauzu neměla brát jako zasloužený trest, (mimochodem velmi důmyslný, uskutečněný prostřednictvím jedné z věcí, které nejvíc miluji - zvířecích miláčků a toho, čeho se nejvíc bojím - hmyzu), ale jako určité varování, upozornění, že něco je špatně, že něco možná dělám špatně....

Nebyla bych to ani já, kdyby mne v souvislosti s článkem nenapadl nějaký citát,
dnes dokonce několik.


První zní:
....Když nevíme koho nenávidět, začneme nenávidět sami sebe...
Chuck Palahniuk/Neviditelné nestvůry


další dva jsou z díla Stephena Kinga:
...Přerušit komunikaci znamená zapomenout na záchranu.../To

...Někdy, když je všechno špatně, dostane se nám pomoci, kterou jsme vůbec nečekali.
A někdy to pořád nestačí..../Z Buicku 8

Mně se, v nouzi nejvyšší, dostalo pomoci a podpory, kterou jsem vůbec nečekala a nebudu příliš přehánět, když napíšu, že mi zachránila život,
zdravý rozum rozhodně...
Za to děkuji své drahé rodině!! Máte to u mě....
Mrkajícítéma týdne - Moje osobnost
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 valin valin | Web | 13. listopadu 2012 v 12:09 | Reagovat

Ty nevíš, že blechy psí na lidi nejdou? Bylo to v jednom krásným českým filmu..
Totéž musí tedy platit i pro blechy kočičí. Z tvého celkového shrnutí jsem bystře pochopila, že teorie bývá značně odlišná od praxe.
Nádherně podáno, může tě blažit pocit, že jsi dosáhla témeř sterilní čistoty všude kolem sebe.. :-)  :-)

2 JaneH JaneH | 13. listopadu 2012 v 14:00 | Reagovat

Hezky napsané! Pobavila jsem se! Přeji už nikdy více žádné blechy! :-)

3 Bev Bev | E-mail | Web | 13. listopadu 2012 v 14:41 | Reagovat

[1]: I já si to donedávna myslela. :-? Ano, sterilní..to je slovo dne!
Díky, díky! :-)  :-)

[2]: Děkuji JaneH a v to samé také doufám! :-)  ;-)

4 ivet-pe ivet-pe | Web | 15. listopadu 2012 v 9:05 | Reagovat

To je úžasný. Hned se mi zlepšilo ráno. Člověk se krásně pobaví. :D
A pokud jde o ty mrňavý bleší potvory. Tak s nimi mám také své zkušenosti. Kdysi, když jsem byla s mámou na dovolené, tak se u ní objevily po celém těle pupínky a já jich také pár měla. Má máma v domění, že jsme v cizím prostředí chytili blechy, vyhledala lékaře. Blechy to samozřejmě nebyly... Nevím už, o co přesně šlo, ale myslím, že to zapříčinil zřejmě komár. :-P

5 Bev Bev | E-mail | Web | 15. listopadu 2012 v 11:25 | Reagovat

[4]:I mně tvé komentáře vylepšily celý den. A moc jsi mě potěšila i svojí osobní zkušeností s blechama, myslela jsem, že podobné věci se můžou stát jen mě! :-? děkuji, děkuji! :-)  :-)

6 MAKY MAKY | 22. listopadu 2012 v 22:21 | Reagovat

Nádhera ... směju se tady jako blázen (sama u PC a ještě hoodně nahlas!)
Prodloužila jsi mi život nejmíň o pět let,děkuju a prosím,piš dál a piš víc :-)
Moc ráda sem chodím a poctivě si hlídám nové články :-)

7 Bev Bev | E-mail | Web | 23. listopadu 2012 v 7:18 | Reagovat

Děkuju moc moc :-) jsem nesmírně potěšená když mé zápisky pobaví..a ráda bych i psala víc, ale mám zkušenost, že to nejde lámat přes koleno, někdy mě něco napadne a často taky ne. :-?
Děkuju Maky za milá slova a za přízeň. Moc si toho cením. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.